Колико адреса линије ће 2к меморије има?

U

ujjwal verma

Guest
може ли ми неко реци колико адреса линија ће имати 2к меморија
 
То зависи од броја података линија имате. За једну битну података линији можда морати 11 линије адресе. [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута: [/ цолор] [/ сизе] За 8-битном систему у морати 8 линија адресу ... [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута: [/ цолор] [/ сизе] За 8-битном систему у морати 8 линија адресу ...
 
ја донт мислити на адресу линије зависи од података линијама је независно од података линије је искључиво зависи од величине меморије ... Мислим да је за 2к величине меморије, без обзира од линија за податке је потребно 11линес да приступе локацији ... .. може у плс објасни како Ур логика оно у су послали ............
 
2К = 2048 = 2 ^ 11. Мораћете 11 линија адресу. Ако ми не верујете, погледајте само на 2К (не серијски) меморијском чипу. Она ће имати 11 линије адресе.
 
иа потпуно слажем се са У господине његова тачна ... ......
 
Под претпоставком да је меморија 8-бита, као што је 2К к 8. Можете га израчуна веома брзо са дигитроном: дневник (2048) / лог (2) = 11 Дакле, једначина је: лог (меморија-величина) / лог (2)
 
Његове 11 адреса линије, ако ће то бити њен 8-битни широки. Ако његово ће бити 16-бита, то ће бити 10 адреса линије .. Ако 32-битни, 9 адреса линије .......
 
Здраво, То је веома једноставно. Да представљају 2 моћ Н локације, морате н број адресних линија. Ако вам је потребно више информација, контактирајте ме. Поздрав, Н.Муралидхара
 
[И] Својим 11 адреса линије, ако ће то бити њен 8-битни широк. Ако његово ће бити 16-бита, то ће бити 10 адреса линије .. Ако 32-битни, 9 адреса линија [/ и] Како сте добили 10 редова, ако је 16-бита и 9 линија, ако је 32-бита .......?
 
Мислим да је није тачно да ако линија за податке је 16 бита широк је само 10 рекуре адресу линију. 11 адреса линија само указује на то да можемо приступити 2 ^ 11 локација, а подаци могу бити 8 битни или 16 год начин организовати у том чипу плз исправите ме ако грешим
 
Да, господине Ур пишем јер ми хв однос 2 ^ н = меморија (бајт) овде означава као н адресних линија
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top