ЛАТЕКС - Убаците Слика

S

sumit007

Guest
Здраво .. Може ли ми неко реци како да убаците слику у Латекс досијеу? Имам фигуру у ЈПГ формату и ЕМФ формату.. .. Хвала.
 
Ја мислим да ако имате неки едитор као Винедит и ТекНицентер, они би могли да убаците лик за вас. То је оно што радим \ бегин {фигуре} [х] \ центрирање \ инцлудеграпхицс [ширина = 13цм, висина = 7цм] {Г :/ миворк / пик / кккк.јпг} \ цаптион {Резултат тог дана} \ лабел {фиг : 151106б_меасуре} \ енд {фигуре} користан линк да науче основне латекс [урл] хттп://ен.викибоокс.орг/вики/ЛаТеКс [/ урл] [урл] хттп://ввв.цтан.орг/тек- архива / хелп / Каталог / битопиц.хтмл [/ урл]
 
Такође, не заборавите да укључите латекса грапхицк либрараи!
 
хи хвала на помоци. Али квалитет убаченог фигура у ПДФ формату (направљен од латекса) није добра. Како могу да учитате слику у латекса са добрим гуалити? хвала.
 
[Куоте = амир_растегар2003] хи хвала за помоћ. Али квалитет убаченог фигура у ПДФ формату (направљен од латекса) није добра. Како могу да учитате слику у латекса са добрим гуалити? хвала [/ куоте]. не мислим тако, квалитет слици је веома добар сам сигуран. У коду је вирттен изнад можете променити "[х]" да "[Х]" да би сте ставили је ПИЦ као што тачно желите.
 
хи Мислим ПИЦ није тако јасна у ПДФ формату (цреатед би латекса) такође имају своју првобитну тхае ресолотион. хвала.
 
Да ли желите да побољшате оригиналну резолуцију слици?
 
Не драга, ИПС је рекао, напуњен ПИЦ ресолутиос као главног слици, али то није тако јасно, требало би да увећате на да види ПИЦ-са више цлеарити. ок? Размотрите следеће ситуатиоин: Ја сам за учитавање резултата симулационог из МАТЛАБ на латекс. Шта треба да урадим да се добије добар фајл латекса са високом квалитетом пиц? хвала пуно.
 
СА О схватам, тханк за тебе, ја ћу вам дати коментар који дозвољава вам да промените величину ПИЦ-колико желите. \ Бегин {фигуре} [хтбп] \ центрирање \ ресизебок {0,75 \ тектвидтх} {\ инцлудеграпхицс {б2}} \ цаптион {ти} катјон \ лабел {фиг: ПИЦ} {!} \ Енд {фигуре} Ово је објашњење за горе код. Је "ресизе" команда је да се дозволи да промените величину ПИЦ у било које величине се односе на ширину текста, тако да сам написао 0,75 \ тектвидтх, а "!" знак се ставља да спасе размеру између ширине и висине од ПИЦ-а, такође можете направити ПИЦ величине 1 \ тектвидтх, то значи ПИЦ ће преузети сав простор дозвољавао текста, тако да можете да пишете било коју величину желите . Још једна важна напомена можете видети у истом командом нисам написао путању слици, јер кад пишете пут се појављују у пдф, тако да стави ПИЦ-у истом путу ЛАТЕКС датотеке коју воде и уклонити пут када сте ставили ПИЦ је, као што сам написао. Надам се да вам помогне. Салам.
 
Здраво У латекса ћете добити најбољи резултат, ако користите Грапхис који је у векторском формату. ЈПЕГ је не, али ПНГ, ЕПС је векторска графика формата и да ће бити веома јасан и оштар. Дакле, ако желите добар резултат морате да извезете ЕПС или нешто слично. Матлаб може да уради ово. Поздрав
 
хи хвала за коментаре. Имам другу идеју. када радите свој симулације МАТЛАН, променити величину ПИЦ (симулација резултат) и сачувајте га у истом путу да ваша датотека латекс је тамо. затим користите РХЕ изнад команди (са Ресизе фактором .9 или .8 или .... бепенд на пиц величине). а затим изградити латекс датотеку. видети резултат. то је савршено. хвала! плз тестирати га и реците ми о вашим резултатима. хвала
 
Нисам га пробам, али мислим да ће се врло добро.
 
ја тестирати га. Резултат је савршен!!
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top